piątek, 29 grudnia 2006

Nie mam wolnej ręki by teraz się tobą zająć
muszę ją trzymać na pulsie spraw, aktualnych wydarzeń
więc nie mogę zająć się tobą. Tym bardziej że jesteś z marzeń
i to w dodatku takich które się nie spełniają.

Poczekaj tylko do zmroku. Przyjdę sam
i z zamkniętymi oczami będę cię karmił sobą
swoją krwią, swoim mózgiem, myślami i wątrobą
wszystko czego ci trzeba - mam.

Ale na razie upadają mi imperia i gasną światła miast
i nie mogę cię teraz objąć żeby nieba nie wypuścić z garści
a błękit i pulchne chmury ocierają mi szyję jak głaz

musisz poczekać aż zgasną. Przyjdę sam. I masz się nie martwić
tym jak jesteśmy niepełni. Raz po raz
tak bardzo porozdzierani, tak na mankietach przetarci.

15:13, debergerac , Liryki
Link Komentarze (4) »

  Przedziwny jest to film, w którym cały show ukradł dla siebie aktor mocno drugoplanowy i w dodatku nawet nie wymieniany w liście płac. Jedyny, który w tym filmie powodował żywsze bicie serca, a który jak widać wystąpił w nim za darmo. W czynie społecznym pewnie.

  Kraken (bo o nim mowa) był wspaniały. Podstępny i silny. Pełen wdzięku i stanowczości. Nareszcie Kraken na miarę naszych możliwości.

  Niestety partnerowali mu zdeklasowany elf, jeszcze bardziej najarany Johnny Depp i chłopięca Knightley, w jakiejś nadmiernie skomplikowanej intrydze, która jak sądze miała stanowić pretekst do występów Krakena. A tych było stanowczo za mało. Mam nadzieję że producenci trzeciej części, która niechybnie nastąpi, pozwolą temu bohaterowi rozwinąć skrzydła. To znaczy macki.

  Podobno Kraken dostał propozycję grania w drugiej części "Gdzie jest Nemo", w "Szczękach 4" oraz ekranizacji Brechtowskiej "Opery za trzy grosze" (rola Mackiego the Knife). Jak głoszą plotki, ma również zagrać w remake'u "Ojca chrzestnego". Dwia duże nowojorskie domy mody już starają się o kontrakt na uszycie mu fraka. Kraken, w jednym z wywiadów, zwierzył się że planuje również stanąć za kamerą i nakręcić niskobudżetowy, artystyczny film jako pierwszy w historii kinematografii kręcony z dwudziestu kamer z ręki (powiedzmy) jednocześnie. Na fali popularności firma MacDonalds zamierza wprowadzić w swoich restauracjach MacKrakeny. Wszystko to pozwala nowoodkrytej gwieździe patrzeć śmiało w przyszłość która odkrywa przed nim ocean możliwości.

  Knightley podobno jest facetem. W każdym razie w męskim przebraniu była nie do odróżnienia od większości piratów.

środa, 13 grudnia 2006

  Najgorsze co mężczyzna może zrobić kobiecie to patrzeć na nią z punktu widzenia logiki. Swojej męskiej logiki. Bo logika ma płeć - ta którą uważa się za "właściwą" to po prostu logika męska - prosta, oparta na prostych zasadach, na przesłankach, wynikaniu itd.

  To nieprawda, że kobiety nie posługują się logiką. One mają swoje tajemne reguły wnioskowania. Dla nich naturalne jest, że kiedy rzucają w ciebie niesprawiedliwymi oskarżeniami to powinieneś to odczytać jako "przytul mnie", że kiedy patrzą na ciebie jak na wroga to znaczy "pocałuj", że kiedy przytulają się do innego mężczyzny na twoich oczach, mówią "weź mnie za kark i kochaj do utraty tchu".

  Podobno (bo nie znalazłem cytatu) Prorok mówił, że we wszystkim należy zasięgać porady kobiet. Po czym czynić zupełnie odwrotnie do tego co poradzą. Feministki oburzają się na ten cytat podając go jako szatandarowy przykład wpisania pogardy dla kobiet w naukę Islamu. A ja myślę, że to może właśnie objaw szacunku dla cudownej i niczym niespętanej, kobiecej logiki.

09:19, debergerac , Takie tam
Link Komentarze (2) »